Nasze inicjatywy
2022
W 2022 r. Fundacja zorganizowała wiele inicjatyw i projektów realizujących cele statutowe fundacji:
- Działania na rzecz wsparcia edukacji dzieci z Ukrainy m.in.: 10 czerwca 2022 r. konferencja "Co będzie завтра? Perspektywy edukacyjne na czas kryzysu" .
- 8 –10 sierpnia 2022 r. - współorganizacja wraz z Kielecko – Ostrowieckim OWES Konwentu “Edukacja jako usługa społeczna” w Europejskim Centrum Edukacji Geologicznej. Spotkanie przedstawicieli: samorządu, kultury, edukacji, biznesu oraz organizacji pozarządowych.
- 5 listopada 2022 r. - konferencja „Koderek” w Warszawie.
- 26 listopada 2022 r. - konferencja „Koderek w Hażlachu” - nasza grupa 20 wolontariuszy (głównie uczniów szkół podstawowych wsparła 35 wolontariuszy z Hażlacha).
- 30 listopada 2022 r. - prelekcja na Konferencji Hiperautomatyzacji - Jakie wyzwania stawia automatyzacja przed powszechną edukacją? W jaki sposób szeroko pojęty biznes może pomóc zmierzyć się z tymi wyzwaniami szkołom?
- Udział w przygotowaniu rekomendacji “JAK OGRANICZYĆ DEFICYT SPECJALISTÓW ICT W POLSCE?", który powstał w wyniku debat online oraz debaty w dniu 16 grudnia 2022 roku (Wydawca: Stowarzyszenie „Miasta w Internecie” Sieć Edukacji Cyfrowej KOMET@)
2021
W 2021 roku Fundacja w ramach organizacji szkoleń, warsztatów, konferencji, seminariów, targów oraz kursów (w tym również za pośrednictwem bezpośredniej komunikacji na odległość) dotyczących oświaty, edukacji i nauczania oraz projektowanie i organizację działań służących rozwojowi kreatywności, edukacji, nauki zorganizowała konferencje dotyczące oświaty, edukacji i nauczania:
- Konferencję Hybrydowa przyszłość (online 23-25.03.2021 r.), w ramach której odbyły się
warsztaty, debaty i prelekcje dt. przyszłości edukacji o rozwiązaniach wynikających z praktyki zdalnej
edukacji i pracy podczas pandemii 2020 roku i później. - Konferencja Hybrydowy Silnik Edukacji (w formule Open space Warszawa, 10.09.2021 r.) o
możliwościach praktycznego wykorzystania technologii w edukacji współczesnej szkoły podstawowej. - Partner konferencji: "Szkoła od nowa czyli jak powinna wyglądać edukacja postcovidowa" –
11.09.2021 r. - Partner konferencji "Zmiana edukacji" - 29 i 30.09.2021 r.
W ramach organizacji wydarzeń upowszechniających naukę i edukację, oraz kompetencje przyszłości, projektowania i organizacji działań służących rozwojowi kreatywności, edukacji, nauki Fundacja zorganizowała (dla rodziców i uczniów i dla ekspertów):
- Warsztaty "Podróż bez granic" - 8 kwietnia 2021 r.
- Cykl spotkań online pod nazwą Klub Hybrydowej Szkoły, podczas których cyklicznie odbywają się spotkania, warsztaty prelekcje dt. edukacji. W dniu:
- 22.04.2021 r. - „Dobrostan podczas zdalnego nauczania”.
- 13.05.2021 r. - Różne systemy edukacji na świecie.
- 10.06.2021 r. – dobre doświadczenia zdalnej edukacji i rekomendacje do wykorzystania ich w codziennej szkolnej pracy.
- 23.09.2021 r. spotkanie o wnioskach z konferencji "Hybrydowy silnik edukacji.
- Cykl spotkań online pod nazwą: Kompetencje i życie po szkole oraz "25u25" - działania z obszaru doradztwa zawodowego. Ten drugi to spotkania młodzieży z interesującymi przedsiębiorczymi osobami (w szczególności wyróżnionymi w konkursie Forbes 25 przed 25) przygotowywane i moderowane przez uczniów z wielu szkół, w ramach których:
- 28 kwietnia 2021 r. odbyło się pierwsze spotkanie z cyklu "Kompetencje i życie po szkole". Była to rozmowa o efektywnej edukacji z Michałem Nowackim - Rolnikiem NIEprofesjonalnym, którą poprowadziła Ola Rodzewicz wraz z uczniem Janem Grześkowiakiem.
- 19 maja 2021 r. spotkanie online z Karolem Karczewskim - młodym przedsiębiorcą i menadżerem, który swoją działalność rozkręcił w liceum.
- 16 czerwca 2021 r. spotkanie z Łukaszem Przyborowskim muzykiem z zespołu Enej.
- 8 czerwca 2021 r. odbyło się pierwsze pilotażowe spotkanie młodzieży w ramach projektu 25u25.
- Zajęcia hybrydowe "Miękkie kompetencje w twardym świecie" - Zajęcia miały na celu rozwijanie samoświadomości publicznej, umiejętności autoprezentacji uczniów i uczennic oraz zwiększenia ich wiedzy i umiejętności w zakresie zarządzania swoją marką osobistą w przestrzeni publicznej.
- Udział w debacie prowadzonej przez Jędrzeja Witkowskiego "Wróciliśmy i co dalej" - 29.10.2021 r.
- Pomoc i współpraca przy programie edukacyjnym dla dzieci i młodzieży Life Plan (wraz z fundacją Marka Kamińskiego)
- Fundacja ufundowała dla dwójki uczniów szkoły podstawowej miejsce na półkoloniach/ warsztatach online hybrydowych zorganizowanych przez Skriware "Polowanie na Algorytmy" organizowanych w formule hybrydowej.
Ponadto Fundacja na bieżąco publikuje treści edukacyjne oraz popularyzujące naukę i kulturę, we wszelkich dostępnych mediach, w tym w wersji elektronicznej (w mediach społecznościowych)
Organizowane przez Fundacje konferencje, szkolenia, warsztaty itp. są organizowane nieodpłatnie i są ogólnie dostępne (po zarejestrowaniu się).
Wszystkie działania Fundacji wspierane były przez wolontariuszy - uczniów szkół podstawowych, a także młodzież, działającą pro bono.